Rower – ekologiczny i tani środek komunikacji

Patronem dzisiejszego wpisu jest sklep Lumigo.pl dostarczający różnego typu oświetlenie.

Rower to tani i zdrowy środek komunikacji. Można nim dojechać do pracy i szkoły, pojechać na zakupy a w weekend wybrać się na przejażdżkę poza miasto. Ogólnie dostępny, może być alternatywą dla zatłoczonego autobusu i zanieczyszczającego środowisko auta.

Rower – sport dla każdego

Rower to forma aktywności fizycznej niewymagająca szczególnych umiejętności. Mogą na nim jeździć osoby w różnym wieku i w różnej kondycji. Przeciwwskazaniem mogą być jedynie poważne problemy ze zdrowiem m.in. choroby związane z układem krążenia, problemy z kręgosłupem i zaawansowana choroba stawów. W każdym innym przypadku warto korzystać z tego środka komunikacji tak często, jak to możliwe. Regularne przejażdżki poprawią kondycję i korzystnie wpłyną na cały organizm.

Jazda na rowerze – korzyści

Aktywność fizyczna i ruch są nie do przecenienia. Osoby prowadzące aktywny tryb życia dożywają sędziwego wieku, ciesząc się zdrowiem i samowystarczalnością przez długi czas. Jazda na rowerze korzystnie wpływa na samopoczucie i poprawia zdrowie. Jeżdżąc na rowerze, skutecznie poprawiamy wydolność organizmu, która spada nawet o 9% w ciągu 10 lat.

Jazda na rowerze ogranicza ryzyko związane z chorobami krążenia. Nawet amatorsko uprawiając sport, zwiększamy objętość wyrzutową serca i jego pojemność minutową. Taka profilaktyka skutecznie zmniejsza ryzyko związane z chorobami serca.

Wzmocnienie mięśni to kolejna korzyść z jazdy. Pedałując, wzmacniamy mięśnie pośladków, ud i łydek, a także angażujemy mięśnie rąk, pleców i brzucha. Wszystko to robimy bez przeciążania układu szkieletowego.

Redukcja wagi i pozbycie się stresu

Rower to doskonały sposób na zrzucenie nadprogramowych kilogramów, wysmuklenie i ujędrnienie ciała i ogólną poprawę wyglądu. Podczas intensywnej jazdy na rowerze wykonujemy trening aerobowy. Już po 30 minutach zaczyna się proces spalania podskórnej tkanki tłuszczowej i utrata kilogramów. Nawet wolna spokojna jazda przyczynia się do utraty masy ciała, wysmuklenia i wzmocnienia mięśni. Wystarczy, że systematycznie będziemy wsiadać na rower 2-3 razy w tygodniu na 30-45 minut a po miesiącu zobaczymy już pierwsze efekty.

Redukcja wagi i poprawa wyglądu to nie jedyne korzyści z jazdy. Ruch na świeżym powietrzu korzystnie wpływa na cały organizm. Dotleniony umysł szybciej i lepiej radzi sobie z zadaniami a zmniejszony poziom kortyzolu (hormon stresu – jazda na rowerze skutecznie go redukuje) pomaga wyciszyć się i zrelaksować.

Rower – ekologiczny środek transportu

Jazda na rowerze to doskonały sposób na szybkie przemieszczanie się, zwłaszcza w zatłoczonych miastach. Ten ekologiczny środek transportu nie generuje zbędnych kosztów i nie zanieczyszcza środowiska. Samochody w dużym stopniu odpowiadają za poziom smogu w miastach a hałas, jaki wytwarzają, jest przyczyną stresu u wielu osób. Dlatego warto zrezygnować z jazdy autem i wybrać rower lub spacer, zawsze wtedy, kiedy jest to możliwe.

Jazda na rowerze jest coraz bardziej popularna. Coraz więcej osób korzysta z tego środka komunikacji, dojeżdżając do szkoły, na uczelnię czy do pracy. Rower stał się dla nich nie tylko środkiem transportu, ale też sportem i stylem życia. Poświęcając wolny czas rowerowej pasji, pokonują długie dystanse i odkrywają miejsca niewidoczne zza samochodowej szyby.